Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Arany Deszka Fesztivál programja 2011

2011.03.27

VIII. Arany Deszka Országos Minősítő Színjátszó Fesztivál programja

Ajka, 2011. május 6-7-8.

 

SZ= nagyterem (színpad)

K= kamaraterem

NSZ= nagyterem, nézőtér (székek) a nagyszínpadon

 

Május 6. péntek

 

14.00 SZ Megnyitó

 

14.10 SZ Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (színházterápiás műhelybemutató) 30’

Rákospalotai Leányjavító Intézet DAC(s)/Diagnózis Akció Csoport/ színházterápiás csoportja, Budapest

R: Mózes Sándor, Bognár Éva

 

15.00 K James Joyce: Ellenfelek (színmű) 30’

AHA Színpad, Budapest

R: Füsti Molnár Sándor

 

15.45 SZ Rengeteg (játék) 45’

Balatonalmádi Kéttannyelvű Gimnázium Színjátszó Csoportja

R: Kovács Gábor

 

16.45 K Moliére: Nők iskolája (komédia) 50’

Szó és Kép Színpad, Pápakovácsi

R: Csukárdi Sándor

 

18.00-19.30 VACSORASZÜNET

 

19.30 SZ Pozsgai Zsolt: Faroktól fölfelé (komédia) 90’

Kispesti Kisszínház, Budapest

R: Cserkó Zsolt

 

21.15 K Goldoni: A legyező (a Komédia Franc Ez? ötlete alapján) 45’

Sok-szín-pad Társulat, Bük

R: Major Ágota

 

22.00-23.30 ÉRTÉKELÉS

 

 

Május 7. szombat

 

9.00 SZ Tom Stoppard: Az igazi Bulldog hadnagy (abszurd vígjáték) 90’

Figurák Színjátszó Társulat, Budapest

R: Merty Zsolt

 

10.45 K William Shakespeare: Szentivánéji álom (színmű) 45’

Tűzgolyó, Győr

R: Tárnoki Márk

 

11.30 NSZ Michael Frain Utolsó pár c. vígjátéka nyomán: Előlhátulkintbentösszevissza (vígjáték) 50’

Szivárvány Színpad, Budapest

R: Almássy Bettina

 

12.30-14.00 EBÉDSZÜNET

 

14.00 SZABADTÉREN, rossz idő esetén K Komédiák (A dézsa; Az úrnő, a pór, a két hajadon leányzó meg az özvegyember; A csodabalzsamárus mondókája) 15+15+8’

Soltis Lajos Színház Stúdiója. Celldömölk

R: B. Péter Pál, Nagy Gábor

 

15.00 NSZ Jerome David Salinger: Zabhegyező (színmű) 70’

Teleszterion Színházi Műhely, Veszprém

R: Komáromi Sándor

 

16.30 K Áfra János: Ultravaló (plasztikus versszínház) 45’

Z.A.P. Színpad, Debrecen

R: Pálóczi Zoltán

 

17.30 NSZ Jókai Mór: A bolondok grófja (vígjáték 3 felvonásban) 90’

Alig Színpad, Veszprém

R: Németh József

 

19.00-20.30 VACSORASZÜNET

 

20.30 NSZ Morris Panych: Történet a hetediken (komédia) 70’

KB 35, Inárcs

R: Szivák-Tóth Viktor

 

21.45-23.30 ÉRTÉKELÉS

 

Május 8. vasárnap

 

10.00 SZ Federico García Lorca: Hamis dilemma (bábbohózat + költői játék) 100’

Théba Társulat, Budapest

R: Jancsó Sarolta

 

12.00 K a társulat: Fekvő nyolcas (színjáték egy részben) 85’

Kon(s)zerv Társulat, Budapest

R: Kiss Judit Ágnes

 

13.45 SZ Szophoklész: Oidipusz király (tragédia) 75’

Prospero Színkör, Székesfehérvár

R: Micskó Zoltán

 

 

15.00-16.00 ÉRTÉKELÉS

15.00-15.30 KÖZÖNSÉGSZAVAZÁS

 

16.00 ZÁRÁS, DÍJAK ÉS MINŐSÍTÉSEK KIOSZTÁSA