Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2011. évi Arany Deszka Fesztivál eredményei

2011.03.27

 

 

 Eredmények:

Országos minősítések:

Arany:

Elölhátulkintbentösszevissza –Szivárvány

Történet a hetediken – KB 35 Inárcs

Zabhegyező - Teleszterion

Ezüst:

Lépcsőház – Galagonya

Felvő nyolcas - Kon(s)zerv

Nők iskolája – Szó és Kép

Komédiák – Soltis

Oidipusz - Prospero

Bronz:

Csongor és Tünde – Rákospalotai Leányjavító

A legyező – Sok-Szín-Pad

Az igazi Bulldog hadnagy – Figurák

Szentivánéji álom – Tűzgolyók

A bolondok grófja – Alig

Hármas út - MégIs

Minősített előadás:

Rengeteg – Balatonalmádi

Ultravaló - ZAP

Zsűri színészi díjak: 

Szivák-Tóth Viktor (KB 35, Történet a hetediken, Férfi)

Malik Gábor (KB 35, Történet a hetediken, Leonard)

Kása Ferenc (Teleszterion, Zabhegyező, Holden)

Horváth Gergely (Prospero, Oidipusz, Oidipusz)

 

 

Közönségdíjak:

A fesztivál közönségdíjas, fődíjas előadása, azaz Arany deszka Díjas:

Zabhegyező – Teleszterion

Ezüst Deszka Díj: Elölhátulkintbentösszevissza – Szivárvány

Bronz Deszka Díj: Történet a hetediken - KB 35

A legegységesebb csoport: Teleszterion

Legjobb női alakítás:

1.     Lázár Enikő (Szivárvány, Elölhátulkintbentösszevissza, Flavia Brent)

2.     Péter Kinga Fruzsina (Prospero, Oidipusz, Iokaszté)

3.     Kiss Nóra (KB 35, Történet a hetediken, Charlotte)

Legjobb férfi alakítás

1.     Árvai Péter (Tűzgolyó, Szeretnemszeret, Oberon)

2.     Horváth Gergő (Prospero, Oidipusz, Oidipusz)

3.     Szivák-Tóth Viktor (KB 35, Történet a hetediken, Férfi)

Legjobb epizódszereplő:

Kása Ferenc (Teleszterion, Zabhegyező, Holden)

 

Sikeresen lebonyolításra került a VIII. Arany Deszka Fesztivál. A rendezvény hangulatát még a a szombat este a szálláshelyünkön, a kollégiumban kiütött kisebb tűzeset sem tudta megtörni.

Hanarosan -előre láthatóan szerdán éjjel- feltesszük az Alig Színpad honlapjára a találkozón készült fényképeket. (A szervező VASZE-nek nincs honlapja.)

 

 

 

 

 

 

VIII. Arany Deszka Országos Minősítő Színjátszó Fesztivál programja

Ajka, 2011. május 6-7-8.

VÉGLEGES!!! 

SZ= nagyterem (színpad)

K= kamaraterem

NSZ= nagyterem, nézőtér (székek) a nagyszínpadon

 

Május 6. péntek

 

13.00 SZ Megnyitó

 

13.10. SZ Rengeteg (játék) 45'

Balatonalmádi Kéttannyelvű Gimnázium Színjátszó Csoportja

R: Kovács Gábor

 

14.00-14.20 ÉRTÉKELÉS (Balatonalmádi)

 

14.20 K James Joyce: Ellenfelek (színmű) 30'

AHA Színpad, Budapest

R: Füsti Molnár Sándor

 

15.00 SZ Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (színházterápiás műhelybemutató) 30’

Rákospalotai Leányjavító Intézet DAC(s)/Diagnózis Akció Csoport/ színházterápiás csoportja, Budapest

R: Mózes Sándor, Bognár Éva

15.45 K Molnár Anikó: Lépcsőház (improvizációból született játék) 25'

Galagonya Színjátszó Csoport, Magyarpolány

R: Molnár Anikó

 

16.30 K a társulat: Fekvő nyolcas (színjáték egy részben) 85'

Kon(s(zerv Társulat, Budapest

R: Kiss Judit Ágnes

 

18.00-19.00 VACSORASZÜNET

 

19.00 K Moliére: Nők iskolája (komédia) 50’

Szó és Kép Színpad, Pápakovácsi

R: Csukárdi Sándor

 

20.00 SZ Pozsgai Zsolt: Faroktól fölfelé (komédia) 90’

Kispesti Kisszínház, Budapest

R: Cserkó Zsolt

 

21.45 K Goldoni: A legyező (a Komédia Franc Ez? ötlete alapján) 45’

Sok-szín-pad Társulat, Bük

R: Major Ágota

 

21.30-23.00 ÉRTÉKELÉS

 

 

Május 7. szombat

 

9.00 SZ Tom Stoppard: Az igazi Bulldog hadnagy (abszurd vígjáték) 90’

Figurák Színjátszó Társulat, Budapest

R: Merty Zsolt

 

10.45 K William Shakespeare: Szentivánéji álom (színmű) 45’

Tűzgolyó, Győr

R: Tárnoki Márk

 

11.30 NSZ Michael Frain Utolsó pár c. vígjátéka nyomán: Előlhátulkintbentösszevissza (vígjáték) 50’

Szivárvány Színpad, Budapest

R: Almássy Bettina

 

12.30-14.00 EBÉDSZÜNET

 

14.00 SZABADTÉREN, rossz idő esetén K Komédiák (A dézsa; Az úrnő, a pór, a két hajadon leányzó meg az özvegyember; A csodabalzsamárus mondókája) 15+15+8’

Soltis Lajos Színház Stúdiója. Celldömölk

R: B. Péter Pál, Nagy Gábor

 

15.00 NSZ Morris Panych: Történet a hetediken (komédia) 70’

KB 35, Inárcs

R: Szivák-Tóth Viktor

 

16.20 K Áfra János: Ultravaló (plasztikus versszínház) 45’

Z.A.P. Színpad, Debrecen

R: Pálóczi Zoltán

 

17.15 NSZ Jókai Mór: A bolondok grófja (vígjáték 3 felvonásban) 90’

Alig Színpad, Veszprém

R: Németh József

 

19.00-20.30 VACSORASZÜNET

 

20.30 NSZ Szophoklész: Oidipusz király (tragédia) 75’

Prospero Színkör, Székesfehérvár

R: Micskó Zoltán

 

21.45-23.30 ÉRTÉKELÉS

22.30-01.00 ZENÉS BULI

 

Május 8. vasárnap

 

9.00-10.00 ÉRTÉKELÉS

 

10.00 SZ Vörösmarty Mihály Csongor és Tünde című drámája nyomán: Hármas út (mozgásszínház) 30

MégIs Társulat, Győr

R: Fekete Anikó

 

 

11.00 Jerome David Salinger: Zabhegyező (színmű) 70’

Teleszterion Színházi Műhely, Veszprém

R: Komáromi Sándor

 

 

12.30-13.30 ÉRTÉKELÉS

12.30-13.00 KÖZÖNSÉGSZAVAZÁS

 

14.00 ZÁRÁS, DÍJAK ÉS MINŐSÍTÉSEK KIOSZTÁSA

  

 

 

  

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.